6 marca 1902 roku – ta data jest doskonale znana wszystkim kibicom Realu Madryt. To właśnie tego dnia założono jeden z największych klubów piłkarskich na świecie. Dziś mija dokładnie 113 lat od daty, która na zawsze zapisała się w historii futbolu i miała duży wpływ na rozwój tej dyscypliny sportowej.

To właśnie Real Madryt odegrał ważną rolę w historii hiszpańskiej i światowej piłki nożnej – to z inicjatywy jego działaczy powstał Puchar Króla. Klub reprezentował również Hiszpański Związek Piłki Nożnej, stając się jednym ze współzałożycieli FIFA w 1904 roku. W 1928 roku znalazł się w pierwszym zestawie drużyn tworzących Primera División, zaś w 1955 roku stał się jedną z drużyn biorących udział w pierwszej edycji Pucharu Europy, którą następnie wygrał, broniąc to trofeum cztery razy z rzędu.

Na dzień dzisiejszy Real może pochwalić się pozycją lidera w tabeli wszech czasów ligi hiszpańskiej, a także największą ilością kibiców na świecie. W klubowej kolekcji trofeów znajduje się między innymi 10 Pucharów Europy, 32 trofea za mistrzostwo Hiszpanii, 19 Pucharów Króla, 1 puchar za Klubowe Mistrzostwo Świata, 3 Puchary Interkontynentalne, 2 Superpuchary Europy, 9 Superpucharów Hiszpanii i Puchar Ligi oraz 2 Puchary UEFA.

Miejmy nadzieje, że kolejne lata funkcjonowania klubu będą równie obfitujące w trofea! Hala Madrid!