Notice: Undefined offset: 8192 in /home/losblanc/www/system/_header.inc.php on line 24
LosBlancos.pl - Real Madryt online » Działy
FB
 
Login: Hasło:
Załóż nowe konto
Odzyskiwanie hasła

Ciudad del Madrid

A A A
30 września 2005 r. odbyło się oficjalne otwarcie Ciudad del Madrid - wspaniałego kompleksu sportowego. Emilio Butragueno, tak jak i Florentino Perez, dziękowali za obecność na tej spektakularnej uroczystości piłkarzom, trenerom, sportowym partnerom, mediom i oczywiście wszystkim, którzy "przyczynili się do urzeczywistnienia tego marzenia".


Jak Ciudad del Madrid jest spektakularne, taka sama musiała być również inauguracja. Miejsce, w którym odbyła się cała uroczystość było ogromne - powierzchnia wynosiła 2.500 metrów kwadratowych, gdzie mogło pomieścić się niemal że 1600 gości, zainteresowanych prezentacją.Podczas inauguracji odbyła się prezentacja wideo o nowym centrum treningowym. Zaproszeni goście mogli obejrzeć podsumowanie pracy nad tym wielkim obiektem, dziesięć razy większym niż stare miasteczko sportowe i czterdzieści razy większym od Santiago Bernabeu. Z 222.000 metrów kwadratowych, 120.000 zostało przeznaczone na boiska piłkarskie, 25.000 na budynki i ponad 60.000 na inne tereny. Mowa tu o 10 boiskach, spośród których 3 są przeznaczone dla pierwszej drużyny, o 1.125 miejscach parkingowych i o trasie 6.4 kilometrowej przeznaczonej do biegania.

Emilio Butragueno przypomniał stare miasteczko sportowe. Wtedy inaugurację w 1963 roku poprowadził Bernabeu - "Tamto cetrum sportowe bardzo nowoczesne w ówczesnych czasach. Czas pędzi jednak nieubłaganie i stało się ono przestarzałe". Stad właśnie konieczność budowy nowego centrum, które "bardzo dobrze się prezentuje i jest lepiej przystosowane do piłki nożnej". Vice-prezydent powiedział, że klub, który "zawsze był znany na całym świecie z korzyści i poziomu, jaki prezentował, od dziś bedzie znany również z Ciudad del Madrid, przykładu innowacji i rozwoju". Kończąc swoje przemówienie Butragueno podziękował za wysiłek i współpracę wszystkich ludzi i instytucji zaangażowanych w budowę tego centrum.

Jeden z nich, Carlos Lamela, architekt tej budowli, wyjaśnił w jaki sposób narodziła sie ta budowla, która jest spełnieniem marzeń.

Lamela podziękował za zaufanie, jakim został obdarzony podczas tworzenia tego projektu. "Florentino Perez poprosił, abyśmy zrobili najlepsze miasteczko sportowe na świecie. Zamierzaliśmy spełnić jego prośbę. Dzisiaj prezentujemy efekt naszej pracy, centrum treningowe przeznaczone zarówno dla pierwszego zespołu, jak i dla wszystkich pozostałych. To najlepsze miasteczko treningowe na świecie, ponieważ posiada najnowsze udoskonalenia, a w dodatku jest zlokalizowane w najlepszym miejscu w Madrycie."

Po przemówieniu Lameli, głos zabrał ponownie Emilio Butragueno i zaprezentował "prawdziwego kreatora, osobę, która jako pierwsza zaaranżowała cały ten projekt" - prezydenta Realu, Florentino Pereza.Florentino Perez, ówczesny prezes Realu również zabrał głos.

Swoje przemówienie rozpoczął następującymi słowami:

"To efekt całej pracy wszystkich madridistas na świecie. Miasteczko będzie symbolem tego czym był i czym jest teraz ten klub. Dzisiaj urzeczywistniło się marzenie. Dzisiaj rozpoczyna sie droga, podczas której bedziemy codziennie pracować aby nasz klub nadal był najważniejszym w historii".

Florentino Perez stwierdził, że stare miasteczko było zbyt małe dla klubu, który cały czas się rozrasta i dlatego został wybudowany nowy kompleks sportowy. "Rozrastanie i ulepszanie ma dla madridistów takie same znaczenie, jak zwycięstwa odnoszone przez piłkarzy. Potrzeba było więcej miejsca, dlatego to miasteczko jest dziesieciokrotnie większe niż poprzednie. Ono nie jest zwykłym miasteczkiem sportowym, to 'Ciudad del Madrid' ".

Prezydent Realu powiedział w swoim przemówieniu, że "to miasteczko było wyzwaniem dla całego zarządu, który jest po to, aby słuchać bicia serc wszystkich madridistów. Zobowiązanie, które wielu uznawało za marzenie, dziś stało sie rzeczywistości?".

Tu właśnie wyraża się cała filozofia tego miasteczka, filozofia tego klubu - budowla ma kształt litery T i będzie przeznaczona dla wszystkich piłkarzy. "To tutaj młodzi piłkarze bedą mogli stawiać swoje pierwsze kroki, będą trenować z pasją aby móc kiedyś zagrać w pierwszym zespole, co jest największym marzeniem wszystkich aspirujących na grę w Realu Madryt".

Florentino Perez podziękował również wszystkim osobom, dzięki którym to całe marzenie się urzeczywistniło. Mowa tu o inżynierach, architektach, kompaniach, personelu klubu, władzom i wszystkim, którzy włożyli trud w tą budowę.

"To miasteczko sportowe będzie esencją naszej piłkarskiej siły w tym nowym, XXI wieku. Jest otwarte dla wszystkich fanów na całym świecie. Chcielibyśmy, aby do nas przybyli i zobaczyli, co reprezentujemy" - zakończył.
53833 wyświetleń

Powrót na stronę główną

Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w realmadryt.com.pl zapisz się do naszego newslettera.

Zapisz Wypisz
Co w prasie piszczy
Okładki madryckiej prasy!
MARCA/AS
Statystyki
Ilość użytkowników: 39647
Zalogowani online: 0
Gości online: 25
Istniejemy już: 6239 dni
Real Madryt Klub Dla kibica Primera Division Copa Del Rey Champions League Real Madryt B Serwis
Kadra
Stroje
Sztab szkoleniowy
Trenerzy
Herby
Historia klubu
Hymn
Kibice
Ciudad del Madrid
Prezydenci
Rekordy
Santiago Bernabéu
Struktura klubu
Transfery
Trofea
Piłkarz meczu
Piłkarz miesiąca
Typerka
Forum
Relacja live
Galeria Zdjęć
Archiwum
Autografy
Ciekawostki
Download
Felietony
Legendy Realu
Limeryki
Pamiętne mecze
Terminarz
Wyniki
Tabela
Trofeo Pichichi
Trofeo Zamora
Terminarz
Wyniki
Historia
Wyniki
Tabela
Strzelcy
Terminarz
Terminarz
Wyniki
Tabela
Kadra
Trener
Redakcja
Regulamin
Reklama
Współpraca
Wyróżnienia
Kanał RSS
© 2000-2017 by LosBlancos.pl. All rights reserved.