Notice: Undefined offset: 8192 in /home/losblanc/www/system/_header.inc.php on line 24

A A A
14. 12. 2001 r.
Santiago Bernabeu jest świadkiem wydarzenia, podczas którego Luis Figo otrzymuje Złotą Piłkę. Znalazł się on wśród takich sław jak Suárez, Bobby Charlton i Euesbio, którzy również zdobywali to trofeum. Figo jest też trzecim graczem Realu, który zdobył to wyróżnienie. Wcześniej otrzymali je di Stéfano i Kopa.

6. 03. 2002 r.
Real Madryt kończy okrągłe 100 lat! Był to dzień pełen ekscytujących doświadczeń dla całej, wielkiej madryckiej rodziny, tym bardziej, że drużyna dotarła do finału Pucharu Hiszpanii, który był rozgrywany na Santiago Bernabeu. Niestety, humory popsuło wszystkim Deportivo La Coruna, zwyciężając z Królewskimi 2-1, po dwóch golach Diego Tristana i honorowym trafieniu Raula. Klub zaaranżował wspaniały pokaz sztucznych ogni uświetniających stulecie najlepszego klubu dwudziestego wieku.

15. 05. 2002 r.
Puchar Europy znowu nasz! Real Madryt po raz 9 w historii zdobył to najważniejsze europejskie trofeum, w finale zwyciężając na stadionie Hampden Park z Bayerem Leverkusen 2:1. Królewscy okazali się najlepszą drużyną w przeciągu całego turnieju ? dwukrotnie byli najlepsi w fazach grupowych, a w ćwierćfinale wyeliminowali poprzedniego triumfatora, Bayern Monachium. W półfinale natomiast okazali się lepsi od swojego odwiecznego wroga ? FC Barcelony, którą najpierw pokonali 2:0 na Camp Nou, a następnie zremisowali u siebie 1:1. Spotkanie finałowe rozpoczęło się wspaniale dla Blancos. Już w dziewiątej minucie gry wynik spotkania otworzył Raul. Kilka minut później do remisu celnym strzałem głową doprowadził Lucio. Decydujące trafienie uzyskał jednak Zinedine Zidane, który kapitalnym uderzeniem z woleja pokonał bramkarza ?Aptekarzy?. Strzał ten przeszedł do historii, jako jedna z najpiękniejszych bramek.

30. 08. 2002 r.
Real zdobył trofeum, którego brakowało dotychczas w gabinecie na Santiago Bernabéu. Superpuchar Europy został zdobyty w pięknym stylu, po zwycięstwie 3:1 nad Feyenoordem na stadionie Louisa II w Monaco. Najlepszym graczem spotkania był bez wątpienia Roberto Carlos, który wypracował pierwsza bramkę i sam był autorem drugiej. Wykonując precyzyjnie rzut wolny, van Hooijdonk zmniejszył rozmiary prowadzenia, ale Guti ustalił wynik spotkania, który brzmiał ostatecznie 3:1. Real pokazał w tym spotkaniu spektakularny i skuteczny futbol. Po dwóch przegranych tego typu finałach (w 1998 r. z Chelsea i w 2000 r. z Galatasaray), Superpuchar w końcu trafił do Madrytu.

31. 08 2002 r
Wielka gwiazda - Ronaldo przybywa do Madrytu! Po zakupie Luísa Figo w 2000 roku i Zinedine?a Zidane?a w 2001, Brazylijczyk jest już trzecią mega-gwiazdą sprowadzoną za kandydatury Florentino Péreza. Negocjacje z Interem Mediolan trwały przez niemal miesiąc i zakończyły się pomyślnie dopiero kilkanańcie minut przed zamknięciem okna transferowego. Brazylijski napastnik zadebiutował przed madrycką publicznością 6. października. Na boisku pojawił się w 63. minucie gry, jednak zaledwie minutę później zaliczył swoje pierwsze trafienie w barwach nowego klubu, co jest wręcz wspaniałym wyczynem. Do siatki trafił ponownie w 78. minucie przypieczętowując efektowne zwycięstwo 5-2 nad Deportivo Alaves.

3. 12. 2002 r.
Real Madryt po raz trzeci zgarnia w Jokohamie Puchar Interkontynentalny. Pierwszy został on zdobyty po wygranym meczu z Penarolem w 1960 roku, a drugi wywalczony w meczu przeciwko Vasco da Gama w 1998. Tym razem rywalem była paragwajskie drużyna Olimpia de Asunciun, triumfator Copa Libertadores z 2002 roku. Końcowy wynik to 2-0. Ronaldo otworzył wynik w 13. minucie, po fantastycznej akcji Realu. Królewscy przez cale spotkanie kontrolowali grę, czego efektem była druga bramka w 84. minucie, którą głową strzelił Jose Maria Guti. Trofeum to spowodowało, ze Real swój setny jubileusz uczcił potrójną koroną.