Notice: Undefined offset: 8192 in /home/losblanc/www/system/_header.inc.php on line 24

Odzyskiwanie hasła
Marcus | sobota [14.05.2016, 16:13]
A A A

Jałowe zwycięstwo z Deportivo

Dublet CR7 nie dał ani jemu korony króla strzelców, ani Realowi tytułu mistrzowskiego. Co najwyżej mozemy cieszyć się z kontunacji passy zwycięstw Zidane'a w La Liga. Wygrana na El Riazor była 12 wygranym pojedynkiem ligowym z rzędu.

Real zaatakował od pierwszych minut, co przełożyło się na szybkie objęcie prowadzenia. W 7 min. Bale z lewej dograł do środka do Benzemy, a ten odegrał do ustawionego na prawej stronie Ronaldo, który bez problemu wpakował z bliska piłkę do siatki.

Portugalczyk podwyższył na 2:0 w 26. min., gdy wykorzystał precyzyjną centrą z rzutu rożnego Kroosa. Gospodarze co prawda protestowali, ponieważ dopatrywali się faulu Bale'a na jednym z obrońców, ale arbiter wskazał na środek boiska.

10 minut później powinno być już 3:0. CR7 otrzymał piłkę z głębi pola, na lewej flance urwał się obronie Deportivo, oddał strzał z ostrego kąta, ale futbolówka odbiła się od słupka i zamiast do siatki wpadła w ręce golkipera. Natomiast w 34 min. portugalska gwiazda trafiła w poprzeczkę, a tuż przed przerwą CR7 nie zdołał wykorzystać rzutu wolnego (i jego dobitki). Ostatecznie zakończyło się na tym, że Casemiro, który również usiłował wbić piłkę do bramki, został poturbowany przez interweniującego bramkarza gospodarzy.

W równolegle prowadzonym spotkaniu Barcelona po 45 minutach prowadzi po dwóch trafieniach Suareza z Granadą, więc nic nie wskazywało, aby Real po zakończeniu tego spotkania mógł cieszyć się z mistrzostwa, a CR7 ze Złotego Buta. Możliwe, że dlatego Portugalczyk po przerwie nie pojawił się już na placu gry (jego miejsce zajął James).

Co prawda wynik nie uległ już zmianie, jednak nie oznacza to, że druga połowa okazała się nudna - wręcz przeciwnie, ośmieleni gospodarze zdołali wypracować kilka dogodnych sytuacji do zdobycia kontaktowego gola, podobnie jak podopieczni Zidane'a. Jednak brak celności, szczęścia lub efektowne parady obu golkiperów to przyczyna tego, że druga połowa skończyła się bez kolejnych bramek.

W międzyczasie Suarez skompletował hat-tricka i tym samym przypieczętował kolejne mistrzowi dla Barcy i dla siebie kolejnego Złotego Buta, dzięki ustrzeleniu 40 goli w kończącym się sezonie. Warto dodać, że przez ostatnie 7 lat tytuły króla strzelców Hiszpanii dzielili się Messi z Ronaldo.

Deportivo La Coruna - Real Madryt 0:2 (0:2)
[0:1] Ronaldo 7' (asysta: Benzema)
[0:2] Ronaldo 26' (asysta: Kroos)

Deportivo La Coruna: Pletikosa; Manuel Pablo, Arribas (71' Rober Suarez), Sidnei, Fernando Navarro; Fede Cartabia, Mosquera (76' Celso Borges), Bergantiños, Fayçal (76' Oriol Riera); Luis Alberto i Lucas Pérez.

Ławka: Manu Fernández; Róber, Borges, Cani, Jonás, Jona i Oriol Riera

Real Madryt: Keylor Navas; Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo; Modrić, Casemiro, Kroos (61' Isco); Bale (76' Jese), Benzema i Cristiano Ronaldo (46' James).

Ławka: Casilla; Varane, Danilo, Isco, James, Kovacic y Jesé. Arbeloa i Nacho

30072 Rating: 3.3/6 (45 votes cast)