FAQ • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Album • Download    

Forum LosBlancos.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: ajsmen90
2015-07-11, 22:57
Iker Casillas
Autor Wiadomość

ajsmen90 

Wysłany: 2015-07-12, 17:41   

Tutaj się zgodzę, że to pożegnanie póki co nie wygląda najlepiej, ale i sam Iker odczytywał tylko z kartki. Wszystko to jakieś dziwne.

Sir Marcus 

Wysłany: 2015-07-19, 23:36   

Patrząc z szopkę z Ikerem z boku i nie znając wszystkich medialnych niuansów zaczyna się zastanawiać kto ma większego pierdolca - Perez czy Iker.

Gdyby Iker odszedł rok temu nikt by nie rozbił z tego powodu awantury. Czyste konto do samego finału CdR, niezłe występy na tle Lopeza, który złapał dołek i miał przeciwko sobie prasę i rzesze bezmózgich wyznawców Ikera. Potem babol w Lizbonie i blamaż na Mundialu. Na początku poprzedniego sezonu byłem bardzo krytycznie nastawiony wobec Ikera. Wtedy nie zasługiwał na miejsce w bramce, ale Carlo konsekwentnie na niego stawiał i mimo tego, że zespól dawał dupy, nie można było się zbytnio do jego postawy przyczepić (co innego mecz ze Słowacją w el. Euro). Iker chciał coś udowodnić i do końca sezonu sprawiał wrażenie, że chce zostać. Nawet jeśli miałby grzać ławę i podawać rękawice De Gei.

W zasadzie czemu nie. Byłby wartościowym jokerem. Ale nie - najpierw okazało się, że wbrew zapowiedziom odszedł. Coż w sumie to zrozumiałe - lepsze miejsce i minuty w Porto niż ława Realu - to pokazuje, że Iker ma jeszcze jakieś ambicje i chce coś osiągnąć i nie chce stracić pozycji w reprezentacji. Z drugiej strony niedobry Perez pozbywa się legendy, bo marzy się mu inny gwiazdor i żenujące rewelacje rodziców Ikera (sorry, ale inaczej tego nie da się nazwać - to jakby rodzice wypominali wychowawcy, ze wystawił ich cudownemu dziecku, które przeprowadza staruszki na światłach naganne zachowanie za jaranie szlug w kiblu; facet mający 30 lat na karku z adwokatem w postaci mamusi i tatusia to piz** i tak też tę sytuację odebrałem).

No dobra zły wujaszek Perez wywalił Ikera i sprowadził na to miejsce cracka w postaci Kiko Castilli. Podchodzącego pod 30 wychowanka, którzy przez lwią część kariery grał w 2 i 3 lidze. Owszem w meczach przeciwko Realowi radził sobie nieźle i nie bez powodu otarł się o reprezentację. Ale jakoś średnio widzę w nim gracza, który szczególnie przebijałby dziadka Ikera. Dobrze, ze Perez nie wpadł na pomysł ściągnięcia Adana :P

Iker why? For money? A może Benitez z Perezem chcieli pozbyć się krecika? Albo Florek szykuje jakiegoś cracka i ze względu na FF musiał pozbyć się jakiejś gwiazdeczki?

stachu15real 
Lazaniaaaa

Wysłany: 2015-08-07, 09:02   

ja na odejście Ikera patrze inaczej. Przez ostatnie sezony Casillas nie miał lekko w Madrycie. Może przez swoje zachowanie poza boiskiem (rzekomy krecik) i przez zachowanie na boisku, gdzie nie przypominał Ikera w czasach świetności. Na moje to odszedł, bo miał tego wszystkiego dość. Zwyczajnie nie wytrzymał tego, że traktuje się Go jako kogoś, kto chce najgorzej dla Realu.
Zaczęto Go tak traktować po kontuzji w trzecim( :: ? :: ) sezonie z Mournho. Czasami wydawało mi się, że Mourinho było na rękę, że Casillas doznał wtedy kontuzji. Przyszedł Lopez, Portugalczyk twierdził, że ten jest po prostu lepszy od Ikera i to On bd grał (i miał racje, bo na tamten moment był lepszy). Doszły do tego podejrzenia o wynoszenie informacji z szatni, próby załagodzenia konfliktów z kapitanami Barcelony przez Ikera co u Mourinho wywołało ataki szału i przepychanki w mediach.
Mourinho odszedł a problem został. Przyszedł Ancelotti i załagodził konflikt wystawiając Lopeza w lidze a Casillasa w pucharach. W mediach dalej trwała debata czy Casillas powinien bronic i tu i tu i czy to On był kretem w szatni Realu. Najbardziej cierpiał na tym Lopez.
Kolejny sezon to odejście Lopeza i przyjście Navasa i kolejne debaty nad tym czy Ikera ma bronic czy nie, nawet gdy grał dobrze i nie popełniał znaczących błędów.
Podchodząc emocjonalnie do tego tematu jestem zdania, że Casillasa już nie chciano w Realu. Atmosfera wokół Jego osoby zrobiła sie taka kwaśna, że jedynym rozwiązaniem było odejście. Nawet zostanie i rola rezerwowego problemu by nie rozwiązała. Przez większość kariery Casillasa uważano za najlepszego bramkarza na świecie a ostatnie sezony pokazały to, że ludzie jakby o tym zapomnieli i traktowali Go jako co najwyżej średniaka. Zrobił też błąd przechodząc do Porto, bo to tylko to potwierdza, bo moim zdaniem poradziłby sobie w silniejszym klubie.

Sir Marcus 

Wysłany: 2015-08-07, 16:47   

Przynajmniej nie poszedł do jakiegoś FC Arabian Szejks ;)

ajsmen90 

Wysłany: 2015-08-08, 21:11   

Porto to akurat bardzo dobry klub - bodaj ćwierćfinalista Ligi Mistrzów z poprzedniego sezonu.

A gdyby Iker został i De Gea przyszedł znowu dalej byłaby debata kto ma bronić co i jak. Dobrze dla klubu, że Iker odszedł choć oczywiście zrobił wielkie rzeczy dla klubu.

Sir Marcus 

Wysłany: 2015-08-10, 09:22   

Zaryzykuję i powiem, że Iker za długo z odejściem zwlekał - po Decimie powinien opuścić klub.

ajsmen90 

Wysłany: 2015-08-20, 20:17   

Też mi się wydawało, że to był najoptymalniejszy moment dla niego. Wtedy nadal mielibyśmy bardzo dobrego Lopeza i Navasa, ale potoczyło się jak potoczyło. Ja mu nigdy źle nie życzyłem i zawsze mu kibicowałem jak grał.

Sir Marcus 

Wysłany: 2015-08-23, 01:37   

http://as.com/videos/2015...html?autoplay=1

Pierwszy gol puszczony przez Ikera w barwach Porto (wyjazdowy mecz z Marítimo zakończył się remisem 1:1)

stachu15real 
Lazaniaaaa

Wysłany: 2015-08-23, 21:20   

i co, w Hiszpanii już zastanawiają sie czy to była Jego wina :>

Sir Marcus 

Wysłany: 2017-05-19, 17:53   

Iker oficjalnie zakończył reprezentacyjna karierę? Po Euro dostał jakieś powołanie?

stachu15real 
Lazaniaaaa

Wysłany: 2017-05-20, 10:08   

nie wiem, ale wydaje mi się, że ten nowy trener Loptegui czy jakoś tak :P powiedział, że już nie bd Go powoływał

Sir Marcus 

Wysłany: 2017-05-20, 11:23   

Trener L. wcześniej miał okazję pracować z Ikerem w Porto. Widocznie zapadły mu w pamięć babole, które w poprzednim sezonie miał na sumieniu.

stachu15real 
Lazaniaaaa

Wysłany: 2017-05-20, 19:32   

jak to mówią, na każdego przyjdzie czas.

BTW dzisiaj też urodziny ma Petr Cech z tego co pamiętam

Sir Marcus 

Wysłany: 2017-05-20, 22:16   

to dziś Iker ma urodziny? :: ;p ::

stachu15real 
Lazaniaaaa

Wysłany: 2017-05-21, 12:26   

tak, 20 maja 1981 ;)

Odpowiedz do tematu