FAQ • Szukaj • Użytkownicy • Grupy    

Forum LosBlancos.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Granada CF
Autor Wiadomość

Sir Marcus 

Wysłany: 2011-06-23, 12:20   Granada CF

Granada CF – hiszpański klub piłkarski, mający siedzibę w mieście Grenada, leżącym w Andaluzji.

Klub powstał 14 kwietnia 1931 roku jako Recreativo de Granada. Pierwszym prezydentem klubu został Julio López Fernández. Swoje pierwsze spotkanie Granada rozegrała przeciwko drużynie Deportivo Jaén i wygrała 2:1. Pierwszego, historycznego gola dla Granady zdobył Antonio Bombillar. W 1932 roku Granada wygrała rozgrywki Tercera Regional - Región Sur. Po kilku kolejnych awansach w 1941 roku zespół stał się członkiem Primera División. Od tego czasu do końca lat 70. Granada występowała naprzemiennie w Primera i Segunda División.

Czy ostatni będą pierwszymi… do spadku? Jak na razie zanosi się, ze tak. Andaluzyjski klub awans do Primera Divison po 35 latach tułania się po niższych ligach (przede wszystkim trzeciej) zapewnił sobie wczoraj dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu w finałowym pojedynku barażowym z Elche Miguela Palanki (po zakończeniu rozgrywek ligowych zespół zajął 5. miejsce w tabeli Segunda Division).

Drużyna z Granady, która w minionym sezonie była beniaminkiem w rozgrywkach drugoligowych (nawiasem mówiąc wcześniej ten klub w Segunda Division po raz ostatni występował w… 1988 roku), swoje sukcesy i błyskawiczny awans do najwyższej klasy rozgrywek w Hiszpanii zawdzięcza przede wszystkim zawartej w 2009 roku umowie partnerskiej z Udinese Calcio. Aż jedenastu zawodników z włoskiego zespołu występowało w barwach świeżo upieczonego beniaminka La Liga (przede wszystkim byli to młodzi zawodnicy, którym brakowało jeszcze doświadczenia, aby regularnie występować w Serie A). W każdym razie próżno szukać w składzie Granady jakichkolwiek znanych nazwisk. Znaczna część jej zawodników rozgrywki pierwszej ligi hiszpańskiej zna przede wszystkim z gazet.

Granada dotychczas rozegrała 17 sezonów w pierwszej lidze. Czasy „świetności” klubu przypadają na przełom lat 60-tych i 70-tych, kiedy to klubowi udało się dwukrotnie zająć najwyższe w historii, 6. miejsce w rozgrywkach pierwszoligowych, a w sezonie 1971/72 Enrique Porta dzięki zdobyciu 20 goli, wywalczył Trofeo Pichichi. Wcześniej, w sezonie 1958/59, drużynie tej udało się wywalczyć awans do finału Puchar Króla, w którym ostatecznie na Santiago Bernabeu została rozbita 4:1 przez FC Barcelonę.

W każdym razie wydaje mi się, że to czy pierwsza liga na dłużej zagości na Estadio Nuevo Los Cármenes w znacznej mierze będzie zależało od tego jak będzie układać się współpraca z Udinese.

stachu15real 
Lazaniaaaa

Wysłany: 2015-08-20, 15:41   

jeden z pomocników Espanyolu, Thievy, został wypożyczony przez Granade a gdy zagra ponad 400 minut w lidze to Granada zostanie zmuszona do kupna zawodnika. Dziwna strategia jak na moje

Sir Marcus 

Wysłany: 2015-08-20, 15:44   

Na miejscu zawodnika nigdy w życiu bym na cos takiego nie poszedł. Pamiętam jak Salgado w Anglii miał w kontrakcie zapis wskazujący, ze jak rozegra ileś tam meczów to z automatu będzie miał umowę nową. W efekcie zamiast grać musiał siedzieć na ławie, bo klubu nie było stać na niego.

stachu15real 
Lazaniaaaa

Wysłany: 2015-08-20, 15:49   

no właśnie, głupota totalna. Nie wiem na ile Thievy został wypożyczony, ale jak bd miał na liczniku 399 minut to już więcej se nie pogra

Sir Marcus 

Wysłany: 2015-08-20, 15:50   

I ciekawe czy liczy się do tego doliczony czas? :P

Sir Marcus 

Wysłany: 2017-05-04, 16:18   

Cytat:
Na Granadę to może wyjść Casilla w roli stopera, już dawno mają pewny spadek, czytałem że nawet nie wystawiają wypożyczonych graczy, żeby nie płacić klubom-matką kasy za nich :: :D ::

To kogo oni mają zamiar wystawić? Rezerwy z okręgówki? Bo z tego co ostatnio sprawdzałem to oni mają ponad połowę składu z wypożyczeń.

pakil 

Wysłany: 2017-05-04, 17:17   

No właśnie chyba same rezerwy :: :D :: może jakieś 16 latki będą wymiatały między naszymi :: :D ::

Sir Marcus 

Wysłany: 2017-05-04, 23:45   

Pacze tego fotosa:

przypomina mi się pewna stara historia - Fred łopatologicznie tłumaczy kulisy wypożyczenia Adriana Ramosa? :P

Odpowiedz do tematu